Notice: Undefined variable: errtype in /DISK2/WWW/rosicko-oslavansko.cz/www/_include/_fce.php on line 444 Osobnosti regionu / Historie / Vlastivědný spolek Rosicko-Oslavanska

Osobnosti Rosicko-Oslavanska

Na této stránce naleznete medailonky významných osobností regionu Rosicko-Oslavanska jak na poli kulturním, politickém, vědeckém tak i sportovním.

Základ seznamu tvoří medailonky z karetních příloh rosického zpravodaje Rosy Kulturní osobnosti Rosicka, kterou v minulých letech připravoval Ing. Jaroslav Dytrych. Ostatní pojedání jsou od různých autorů a z různých zdrojů, samozřejmě vždy s uvedením původu.


Vlastivědný spolek chce na tomto místě vybudovat seznam osobností nejen Rosicka, ale i Oslavanska, které podobný projekt jako realizovala Rosa nemá. O to více budeme rádi za každou pomoc z řad dobrovolníků.

Pokud by Vás bavilo byť jen přepisovat a připravovat podklady pro webové stránky, nebo se přímo pídit po informacích o životech významných a zvěčnit tak osobnosti z Vašeho okolí, prosím kontaktujte nás.Dle oboru činnosti

Dle místa původu či působení