Notice: Undefined variable: errtype in /DISK2/WWW/rosicko-oslavansko.cz/www/_include/_fce.php on line 444 Hornická Zastávka / Expozice / Vlastivědný spolek Rosicko-Oslavanska

Expozice
Hornická obec Boží Požehnání – Zastávka

Stálá expozice v prostorách Dělnického domu v Zastávce (v centru obce naproti polikliniky) mapuje vývoj dolování černého uhlí v obci Zastávka, ale i historii průmyslových podniků, školství, sportovních klubů nebo divadelních souborů.

Vstup do expozice je zdarma.

Otevírací doba

Každý víkend od 10–18 hod.

Vstup do expozice je na požádání v restauraci Dělnický dům. Obsluha Vám expozici otevře a po Vaší návštěvě opět uzamkne.

Jsme velmi rádi, že personál restaurace nám tuto službu poskytuje zdarma, proto jim jistě nebude vadit, když si jako poděkování objednáte něco dobrého na pití nebo jídlo. Velmi dobře vaří a točí Starobrno a Kofolu.

 

Projekt stálé muzejní výstavy

Expozice vznikla na základě projektu zpracovaného Vlastivědným spolkem Rosicko-Oslavanska ve spolupráci s obcí Zastávka. Projekt s rozpočtem téměř 100 tisíc Kč získal finanční podporu od ostravské Nadace LANDEK a na jeho financování se podílela obec Zastávka.