Notice: Undefined variable: errtype in /DISK2/WWW/rosicko-oslavansko.cz/www/_include/_fce.php on line 444 Železnice / Historie / Vlastivědný spolek Rosicko-Oslavanska

Železnice

V této rubrice najdete články z historie i současnosti obou železnic, které vedou našim regionem, tzv. brněnsko-rosické dráhy a kounicko-ivančicko-oslavanské dráhy.

Vítáme i Vaše příspěvky

Zatím jsou jen zpracovány některé články a příspěvky. Na rozšíření se pracuje. Pokud budete mít k dispozici nějaké zajímavé informace, zpracovaná pojednání na témata vztahující se ke zmiňovaným železnicím, nebo i zajímavé fotografie vhodné do našeho fotoarchivu (www.fotoarchiv.rosicko-oslavansko.cz) prosím napiště email správci stránek (Martin Horký ) resp. Alanu Butschkovi ( – což jest odborník z nejpovolanějších).

 

 

Dovolujeme si Vás informovat, že KIC Rosice v září 2006 vydal k výročí železnice publikaci 150 let železnice z Brna do Zastávky, jejímž autorem je člen VSRO Ing. Alan Butschek.

<<< Detailní informace o knížce >>>

 

Brněnsko-rosická dráha

Kounicko-ivančicko-oslavanská dráha

  • Devadesát roků Kounicko-Ivančicko-Oslavanské dráhy

    V neděli, dne 14. července 1912 o půl desáté, přijel do Oslavan oficielně první osobní vlak z Kounic. Sláva veliká. Na staniční budově vlály prapory, občanstvo nastrojené, dámy v nezbytných širokých kloboucích. Páni rovněž. A to by nemohly být Oslavany, aby zde nehrála hudba.

    Publikováno 5.5.2006.

  • Než přijel první vlak

    V oslavanském OKNU bylo již uvedeno několik článků, týkajících se Kounicko-ivančicko-oslavanské dráhy, která byla dne 14. července 1912 předána do provozu. Málokdo ví něco o předcházejícím sedmdesátiletém období, než uvedenou tratí projel první vlak.

    Publikováno 20.5.2006.