Notice: Undefined variable: errtype in /DISK2/WWW/rosicko-oslavansko.cz/www/_include/_fce.php on line 444 Oslavany - z kronik, dokumentů a vzpomínek / Seznam publikací / Publikace / Vlastivědný spolek Rosicko-Oslavanska

Oslavany - z kronik, dokumentů a vzpomínek

Předmluva ke knize: "Práce Jarmily Plchové o dějinách a současnosti Oslavan je prozatím to nejlepší, co o Oslavanech bylo napsáno. Hlavní těžiště své práce spatřuje ve vylíčení vývoje v nové a novější době, proto je její práce zvlášť aktuální. Úkol, který si autorka vytkla, snaží se splnit, jak jí její vlastní studium, tak dosavadní literatura a tištěné prameny dovolují. V práci převažuje původnost pojetí nad komplikací. Je třaba litovat, že svou noetickou základnu omezila pouze na dosavadní literaturu, kterou však zpracovala samostatně a z nadhledu. Bohatě využila listickou a jazykovou úroveň rukopisu. Práce je nesporně aktuální, přináší poučení a dosahuje značné úrovně. Je psaná tak, že v ní každý občan Oslavan najde sebe nebo alespoň kus svého života, a proto má značný společenský dosah." prof. Dr. František Hejl, CSc, profesor-konzultant FF UJEP Brno.


Titulní stránka publikace

Základní informace o publikaci

Název: Oslavany – z kronik, dokumentů a vzpomínek. Autor: Jarmila Plchová, geologická část: RNDr. Lubomír Malý. Vydalo: Městský národní výbor v Oslavanech, 1989. Náklad: 4000 ks. Počet stran: 99. Formát: A5+, šitá měkká vazba V4.

Dostupnost publikace v regionu

K zapůjčení: knihovna Lukovany, knihovna Rosice, OÚ Zakřany. Ke koupi: MěÚ Oslavany, knihkupectví Ingrová Rosice.

Recenze

K této publikaci není zatím žádná recenze. Chcete-li nám zaslat pár řádek, kontaktujte nás prosím.

 

 

 

Listování publikací

 

Listování publikací Listování publikací Listování publikací Listování publikací Listování publikací

Článek byl publikován 10.6.2006